דף הבית | אודותינו | יצירת קשר | בלוג דרך החיות | תקנון האתר | מדיניות משלוחים

ישנם המון סיבות לכך שהכלב מאבד את התיאבון שלו ובגלל שהמזון הוא הצורך הבסיסי והחיוני עבור הכלב, אנו צריכים לפתור את הבעיה הזו באופן מיידי. הסיבות עבור איבוד התיאבון משתנות ממקרים של מחלות ועד לסוג המזון שהכלב צורך. על מנת לפתור את הבעיה, אני צריכים לדעת את הסיבה ונוכל לדעת זאת על ידי שלילה של גורמים אחרים, לדוגמא, ניתן לקחת את הכלב לויטרינר על מנת שהוא יבדוק את מצבו הבריאותי של הכלב ובמידה והוטרינר מוצא מחלה מסויימת אז ניתן להסיק שאיבוד התיאבון קשור למחלה, במידה ולא נימצאה מחלה אז ניתן לעבור לשלב הבא.

קלקול קיבה

למרות שלכלבים יש קיבה מברזל, הקלקול קיבה יכול לגרום לבעיה גדולה אצלם. אם הם סובלים מהבעיה הזו, יתכן שהם מרגישים אי נוחות מסויימת ואכילת מזון רק מחמירה את המצב, הכלבים גם מודעים לקושי שבעיכול במצבם הנוכחי ולכן הם בוחרים להיות זהירים ולא לאכול.

טפילים

במעי הכלב יכולים לשרוץ המון טפילים, זה יכול לקרות ממשהו שהם אכלו. הטפילים יכולים להציג בעיות פיזיולוגיות חמורות שכוללות תולעים בצואה, חולשה, הקאות וכו'.

מחלות בנשימה

ברונכיטיס יכולה לגרום לכלב שלנו לאבד את החשק לאכול, בעיות נשימה קלות יכולות לגרום לבעיות קשות שהן נגררות ולהוביל לאיבוד את חוש הריח וזה מוביל לכך שהם לא מריחים את המזון ומאבדים את התיאבון.

לחץ ומתח

מתח יכול להיות הסיבה שגרמה לכלב שלך להפסיק לאכול. המתח יכול לגרום לא רק להפרעות באכילה אלא גם להתנהגות אגרסיבית, למוות ואפילו למחלות מסוכנות אחרות. ישנם גורמים רבים ללחץ אצל הכלבים, זה יכול להיות בגלל מעבר מבית אחד לבית חדש, תינוק חדש, חיית מחמד חדשה שאימצנו וכו'.

תופעות לוואי של תרופות

במידה והכלב שלכם מקבל טיפול למחלה מסויימת, אז ניתן להסיק שהירידה בתיאבון נגרמת בגלל התרופה, במידה וזו הסיבה, כדאי להתייעץ עם וטרינר לשינוי התרופה.

טראומה

אם הכלב קיבל טראומה פיזית (פציעות חמורות, פגיעה ממכונית וכו'), הפציעות החיצוניות יכולות לגרום לכלב לפציעה בפנים אשר תגרום לו לחוסר תיאבון.

גיל מבוגר

בדר"כ, הכלבים המבוגרים צורכים פחות כמויות של מזון, זה מישום שהוצאת האנרגיה של יורדת עקב ידירה בפעילות הגופנית. כאשר הם לא משתמשים המון באנרגיה, הם לא מרגישים צורך לאכול הרבה, אבל הגיל המבוגר לא אמור לגרום לכך שחיית המחמד שלנו תפסיק לצרוך מזון לגמרי.

בעיות בפה

עששת, חפצים זרים שתקועים בגרון או בחניכיים גורמים לכאב אצל הכלב, אך אם כל זאת, הכאב הזה לא יגרום לא לחוסר תיאבון אלא לכך שהם לא יוכלו ללעוס כראוי את המזון.

איכות המזון

כאשר הכלב לא מקבל את המזון האיכותי ביותר שהוא אמור לקבל, אלא הוא מקבל אותו באיכות נמוכה, זה יכול לגרום להם להתעניינות יותר נמוכה בסוג המזון הזה.

פתרונות ביתיים לחוסר התיאבון של הכלב

אין פתרון קסם לבעיה וכמובן שבמידה והבעיה נמשכת המון זמן כדאי לקחת את חיית המחמד שלנו לטיפול אצל ווטרינר אך עם כל זאת, אנו יכולים לבצע מספר פעולות על מנת לוודא שהבעיה לא חמורה עד כדי כך:

חומרי טעם

לכלבים יש חוש ריח מפותח ובמידה והבעיה שלו לא קשורה לדרכי הנשימה, טיבול המזון בחומרים רייחנים ומפתים יוכלים לגרום להתעוררות התיאבון שלו, תוכלו להשתמש במנטה, שמיר, ג'נג'ר ואפילו שומר.

אוכל מגרה

נציע לכלב מזון שהוא מפתע, לא מזון יבש ורייקני אלא משהו כמו בשר עסיסי שאולי יגרום לתיאבון שלו להיפתח. במידה ואין לנו מזון כזה מגרה, נוכל גם להציע לו מזון יבש, אבל נרטיב אותו מעט שיהיה קל ללעיסה ולבליעה.

רכישת מזון באיכות טובה יותר

כדאי לרכוש מזון לכלבים באיכות מעולה ואף גבוהה. המון אנשים לא מעוניינים להשקיע במזון של הכלב שלהם אבל בתקופה הזו שאין לו חשק לאכול, כדאי להשקיע מעט יותר על מנת לוודא שהבעיה שהכלב סובל ממנה חולפת.

מחפשים חנות חיות שמספקת מזון איכותי לבעלי חיים ובמחירים משתלמים? סיירו באתרינו ותימצאו את המוצר המשתלם ביותר במחיר משתלם במיוחד!